Калиопи - За само еден ден

Рейтинг: 0

Исполнитель: Калиопи

Название песни: За само еден ден

Продолжительность mp3: 03:25

Дата добавления: 2014-09-09

Текст просмотрен: 246Скачать

Текст песни Калиопи - За само еден ден

По твоите патеки што одеше
Јас бели ружи постилав
И како гладна птица верував
Дека јужен ветар и на запад душа постила
За секој збор што ми го кажа
Јас во себе долго сонував
И нејќев да се разбудам
Очи да отворам за да не те изгубам

За само еден ден,
За само еден час,
Би дала и цел живот да сум крај тебе јас
Со секој еден ден штом со тебе сум јас
Се она што извенало ќе расцвета

За еден поглед твој што дише
Се би дала да ги бакнувам
Твоите очи смарагдни
Тие очи топли што ми носат стари спомени
Се колнев себеси што крадев деној ноќи
Да те сокријам
во себе да не откријам за кого постојам
За да не те изгубам

Другие песни исполнителя Калиопи

Видео
Калиопи - За само еден ден / Kaliopi - Za samo eden den


Комментарии (0)

Добавить комментарий


Зайди!

Свежее аудио

Artik pres. Asti - Лишь до утра Скачать mp3 (320 kbps)
Artik pres. Asti - ты мой один на миллион 2013 Скачать mp3 (320 kbps)
ARTIK pres. ASTI - Облака (Рай один на двоих) минус, задавка Скачать mp3 (320 kbps)
Artik pres. Asti - Облака (MC 77 Piano Version) Скачать mp3 (320 kbps)
Коловрат - Герои Р.О.А. Скачать mp3 (320 kbps)
Artik pres. Asti - Один на Миллион Скачать mp3 (320 kbps)
Artik pres. Asti - Очень Очень (Daniel Space remix) Скачать mp3 (320 kbps)
Artik pres. Asti - Больше, чем любовь (Extended Mix) Скачать mp3 (320 kbps)
П. Фахртдинов - Девочка в очках Скачать mp3 (320 kbps)
Artik pres. Asti - Один на миллион (Alen Wizz & Dj Geny Tur Remix) Скачать mp3 (320 kbps)
(New age-Ambient-Chill out-Celtic-Lounge) ATB - Let u go (Schiller Remix) Скачать mp3 (320 kbps)
Arch Enemy - Under Black Flags We March Скачать mp3 (320 kbps)
My Chemical Romance - Welcome To The Black Parade Скачать mp3 (320 kbps)
Банды Москвы - Иммигрант,убирайся вон! Скачать mp3 (320 kbps)
EMINEM - Im Not Afraid Скачать mp3 (320 kbps)
Rob Mayth - Can I get a Witness (Cascada vs. Tune Up Remix) Скачать mp3 (320 kbps)
билан,крылова(The1 and Andrey Li Radio Remix) - Стой, не спеши, О, как твои движения хороши! Схожу с ума, как во сне, А ты растаешь тенью на стене. Скачать mp3 (320 kbps)
andrey janshin viktor tretjakov - Вам звонят от Бога OST сериал отдел СССР Скачать mp3 (320 kbps)